fbpx

Zdecydowane zwycięstwo

Zdecydowane zwycięstwo
Ze sportowych aren
fot. MKS Polkowice

CCC Polkowice pokonało Energę Toruń 82:58 w 10. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

W sobotni wieczór w Polkowicach wicelider podejmował przedostatni zespół tabeli EBLK. Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, a toruńska Energa zaskoczyła ambitną, nieustępliwą grą. Sił na walkę z mistrzyniami Polski gościom wystarczyło jedynie na pierwszych 10 minut meczu. Od drugiej kwarty parkiet zdominowało CCC. Pierwsza kwarta była zła w naszym wykonaniu. Wiele rozmawialiśmy z zawodniczkami, aby zaczynać mecze u siebie od silnego uderzenia, ale mamy z tym nadal problem. Druga i trzecia kwarta pokazały naszą jakość. Graliśmy dobrze w obronie – po zakończeniu meczu mówił trener Maros Kovacik.

Najlepiej punktującą zawodniczką tego dnia była Artemis Spanou. Greczynka zdobyła 24 punkty, dołożyła 4 zbiórki i 7 asyst. Dobre zawody rozegrała także Weronika Gajda, której przed meczem przedstawiciele klubu z córką Zuzią podziękowali za przekroczenie granicy 1000 punktów zdobytych w barwach CCC Polkowice. Reprezentantka Polski wyprowadziła zespół z kryzysu w pierwszej kwarcie. Dobrą obroną pomagała wyjść Pomarańczowym z opresji.

CCC Polkowice pokonało gości z Torunia 82:58. Jesteśmy szczęśliwe, że wygrałyśmy i zagrałyśmy zespołowo. Podniosłyśmy się po słabym początku spotkania. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ mecze w ostatnim tygodniu nie były najlepsze – na pomeczowej konferencji prasowej sobotni mecz podsumowała Ana Maria Filip, która w całym spotkaniu zdobyła 19 punktów i dołożyła 9 zbiórek.

Gośćmi specjalnymi w Hali Sportowej przy Dąbrowskiego byli uczestnicy Turnieju Barbórkowego o Puchar Burmistrza Polkowic, który w dniach od 6 do 8 grudnia odbywa się w sali Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Ociosowej 3. MKS Polkowice gości zespoły z Żyrardowa, Bydgoszczy, Wschowy, Wrocławia i Zielonej Góry.

Podopieczne trenera Marosa Kovacika kolejny mecz rozegrają już w najbliższą środę we Wrocławiu. W zaległym spotkaniu 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet ich przeciwnikiem w derbach Dolnego Śląska będzie Ślęza. Do polkowickiej hali Pomarańczowe wrócą dopiero po nowym roku.

Punkty dla CCC Polkowice: Artemis Spanou 25, Ana Maria Filip 19, Weronika Gajda 18, Monika Naczk 7, Denesha Stallworth 6, Danielle Robinson 5, Miljana Bojović 3.

Punkty dla Energa Toruń: Maja Šćekić 14, Marta Wieczyńska 9, Latoya Williams 8, Emilia Tłumak 7, Nina Dedić 5, Naomi Davenport 5, Karolina Podkańska 4, Tatiana Grigoreva 4, Marta Dobrowolska 2.

 

 

red. MKS Polkowice
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube