fbpx

Wyżga Mistrzem Polski

Na zdjęciu Mistrzowie Polski Strażaków w fusalu. Piłkarze mają na szyjach medale. Jeden z nich trzyma czek. Na podłodze stoi okazały puchar i baner. Za ich plecami widać fragment banera Straży Pożarnej w Białymstoku.
Ze sportowych aren
fot. KW PSP Białystok

Paweł Wyżga z drużyną dolnośląskich strażaków zostali zwycięzcami „IV Mistrzostw Polski Strażaków PSP w piłce nożnej 6 – osobowej”.

 

W mistrzostwach brało udział 15 województw oraz 2 szkoły pożarnicze. Reprezentanci woj. dolnośląskiego zdobyli mistrzostwo Polski pokonując w finale woj. Śląskie 1:0 po golu Macieja Foltyna. W barwach dolnośląskiej ekipy było 8 reprezentantów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, a wśród nich zawodnik futsalowej drużyny Górnika Polkowice – Paweł Wyżga. Zawodnik Zielono-Czarnych aż 4 razy wpisał się na listę strzelców. Sukces dolnośląskich strażaków smakował podwójnie, ponieważ obronili tytuł Mistrzów Polski zdobyty w 2024 r. w Warszawie. Tym razem zawody rozegrano w Białymstoku.

red. Górnik Polkowice
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube