Za nami III Ultramaraton Zagłębia Miedziowego. Najbardziej wytrwali pokonali dystans 52km z Głogowa do Lubina.
Ultramaraton Zagłębia Miedziowego to dla wielu miłośników biegów długodystansowych nie lada gratka. Bieg odbył się na dwóch dystansach : Głogów – Polkowice 26km, Polkowice – Lubin 26km oraz Głogów – Lubin 52km. W sumie wystartowało 65 osób.
Trasa biegu wiodła w większości drogami i ścieżkami leśnymi. Po drodze znajdowały się punkty żywieniowe wyposażone w wodę, izotoniki i drobne przekąski.
Pierwsi biegacze wystartowali w niedzielę z samego rana, spod sukiennic głogowskiego Rynku. Po przebiegnięciu 26 km dotarli do Polkowic. Tam dla biegaczy zorganizowano punkt żywieniowy, przygotowany przed Klub Radnych Lepszych Polkowic. Można było się posilić rozgrzewającą zupą z dyni, kawą, herbatą oraz kiełbaska upieczoną na ognisku.
Przystanek w Polkowicach dla jednych był metą, dla innych startem. Do samej mety w Lubinie dobiegła grupka około 50 zawodników. Chociaż nie były to zawody sportowe a raczej bieg koleżeński, najbardziej wytrwałymi biegaczami okazali się Marek Sobiło, Marcin Markulak i Krzysztof Róg, którzy pierwsi dobiegli do mety.
Wszystkim uczestnikom ultramaratonu należą się ogromne gratulacje. Wręczono im zjawiskowe i nietuzinkowe medale inspirowane bogactwem regionu, czyli łupków miedzionośnych.