fbpx

Wysoka wygrana

Po lewej stronie zdjęcia widoczna koszykarka BC Polkowice w pomarańczowym stroju - Erika Wheeler, która ma na głowie czarna opaskę a na oczach okulary. Za jej plecami są widoczne twarze kibiców. Po prawej stronie widoczny jest końcowy wynik meczu 68:89 dla Polkowic. Na każdym z cyfr widoczne są loga klubów. W dolnej części planszy wudoczne są loga sponsorów polkowickiego klubu MKS.
Ze sportowych aren

Tak jak można było przypuszczać koszykarki BC Polkowice pokonały na wyjeździe zespół Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 89:68.

Nawet przez chwilę polkowiczanki w tym meczu nie były zagrożone. Od początku narzuciły swój styl gry i z minuty na minutę powiększały swoja przewagę. Pierwsze trzy kwarty wygrały „pomarańczowe”. Później do głosu doszły torunianki, którym udało się wygrać ostatnia kwartę, ale wynik meczu był już tak wysoki, że w żaden sposób to nie zaszkodziło koszykarkom z Polkowic. Ostatecznie zespół BC wygrał to spotkanie 89:68.
Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń – BC Polkowice 68:89
Punkty dla BC zdobyły: Spanou 18, Friskovec 16, Mavunga, Gajda i Telenga po 12, Wheeler 9, Puter 7 i Zasada 3.
W najbliższą sobotę kolejnym rywalem ligowym będzie zespół z Poznaniu ale zanim dojdzie do tego meczu, to już w środę polkowiczanki czeka potyczka Euroligowa. Tym razem zagrają przed własną publicznością z drużyną USK Praga. Mecz ten zaplanowano na godzinę 19.