W meczu kontrolnym rozegranym w Polkowicach Górnik pokonał Polonię Nysa 4:1.
W meczu przeciwko Polonii Nysa trener gospodarzy Andrzej Sawicki wystawił zawodników, którzy tworzyć będą trzon zespołu w lidze. Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn to piłkarskie szachy i taktyczne realizowanie zadań. Gra toczył się w środkowej strefie boiska a zespoły sporadycznie zagrażały bramce rywala. Po 45 min. było 1:0 dla Polonii. W drugiej odsłonie szkoleniowiec Górnika dokonał kilku roszad. Na boisku pojawili się m.in. Oskar Leopold, Jakub Wireński, Michał Nagrodzki i Mariusz Szuszkiewicz. Gra naszego zespołu znacznie przyśpieszyła, czego efektem była bramka na 1:1 Wireńskiego. Chwilę później po solowej akcji w polu karnym na 2:1 podwyższył Leopold. W tej części spotkania polkowiczanie praktycznie zamknęli rywala na jego połowie. W końcówce do bramki Polonii trafili jeszcze Szuszkiewicz i Nagrodzki.
Górnik Polkowice – Polonia Nysa 4:1 (0:1)
Bramki: Wireński 62′, Leopold 72′, Szuszkiewicz 87′, Nagrodzki 89′ – Podgórski 36′
Górnik: Furtak (70′ Wernicki) – Mojzyk (60′ Rogalski), Stawny (70′ Kwapisz), Ratajczak (60′ Bogacz), Zynek (60′ Frankowski), Solarz (75′ Wołoszyn), Starzyński (60′ Wireński), Sobczak (70′ Jóźwiak), Baranowski (46′ Nagrodzki), Surożyński (60′ Leopold), Skrzypczak (60′ Szuszkiewicz)
Za tydzień Zielono-Czarni rozegrają ostatni sparing przed rundą wiosenną. Rywalem naszego zespołu będzie czeski MFK Chrudim.