fbpx

Wracamy na fotel lidera

Na zdjęciu w czarnych strojach piłkarze Górnika Polkowice, jeden z nich ma uniesione ręce w górze po zdobyciu bramki. W białych strojach piłkarze Górnika II Zabrze. W tle widoczna jest bramka, murawa boiska, trybuny i drzewa.
Ze sportowych aren
fot. Górnik Polkowice

W górniczych derbach polkowiczanie pokonali zabrzan 2:1. Po wygranej Zielono-Czarni objęli prowadzenie w tabeli.

Polkowiczanie przystąpili do meczu osłabieni brakiem kilku czołowych graczy. Za kartki pauzował filar defensywy – Bartosz Rymaniak. Natomiast kontuzję leczy Filip Baranowski. W meczu przeciwko zabrzanom zagrał chory Mateusz Solarz.
Pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany. W 10 min. wynik spotkania otworzył Michał Nagrodzki, który otrzymał dokładne dośrodkowanie w pole karne od Solarza i strzałem głowa nie dał żadnych szans golkiperowi przyjezdnych. Jednobramkowe prowadzenie naszego zespołu utrzymało się do końca I połowy. Po zmianie stron goście chcieli szybko doprowadzić do remisu. Udało im się to w 75 min., kiedy do bramki miejscowych trafił Bartosz Kosiba. Polkowiczanie nie zamierzali jednak zadowolić się remisem. Dogodne okazje do zdobycia gola mieli: Szymon Skrzypczak, Michał Nagrodzki i Oskar Leopold. Niestety piłka nie chciał wpaść do bramki rywala. W ostatniej minucie 3 punkty Zielono-Czarnym dał Mateusz Surożyński. Na uwagę zasługuje również doskonała postawa w bramce Górnika Polkowice – Marcina Furtaka.

Górnik Polkowice – Górnik II Zabrze 2:1 (1:0)
Bramki: Michał Nagrodzki 10, Mateusz Surożyński 89 – Bartosz Kosiba 75

red. Górnik Polkowice
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube