fbpx

Wiosenny turniej piłkarzy U11

Na zdjęciu widoczne drużyny piłkarskie U 11 biorące udział w turnieju o Puchar Burmistrza Polkowic Wiesława Wabika. Na drugim planie widoczne drzewa i fragment trybuny.
Ze sportowych aren
fot. Tomasz Szulc/ Górnik Polkowice

Na głównej płycie Górnika Polkowice rozegrano piłkarski turniej zawodników U11. Wzięły w nim udział drużyny z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

W turnieju wzięły udział bardzo dobre drużyny. Oprócz zawodników Zagłębia Lubin i Lecha Poznań do Polkowic przyjechali piłkarze z Olympic Wrocław, Chrobrego Głogów, Miedzi Legnica, FC Wrocław i Iskry Kochlice.

– Taki turniej jest dla młodych zawodników przede wszystkim doświadczeniem – mówi Michał Rogowski, koordynator Akademii Górnika Polkowice – Uczymy ich rywalizacji na najwyższym poziomie. Chodziło mi o to, żeby zaprosić dobre drużyny. Dzieci kochają rywalizację, wyrażają dużo emocji. To jest bodziec do pracy, zachęcający do rozwoju i nauki. Turniej służy temu, żeby pokazać, jak grają nasi piłkarze w porównaniu z dużymi klubami, takimi jak Zagłębie Lubin czy Lech Poznań. W planie mamy robienie zawodów międzynarodowych. Chcę, żeby jakość gry piłkarzy była coraz lepsza na kolejnych turniejach – to pozwoli promować nasze miasto, nasz klub.

Podobnego zdania był prezes Górnika Polkowice. Podkreślił, że takie zawody są bardzo potrzebne.

– To ważny turniej dla nas, bo gromadzimy drużyny z regionu – mówi Piotr Pałaszewski, prezes Górnika Polkowice – Akademia Górnika Polkowice jest dla nas priorytetem i przyszłością klubu, dlatego takich turniejów będzie więcej. Dla młodych zawodników są one tak samo ważne, jak dla seniorów rozgrywki ligowe. Mamy świadomość, że w tej kategorii wiekowej U11, to przede wszystkim zabawa, natomiast w wyższych kategoriach wiekowych, to już jest oczywiście skauting.

Turniej był rozgrywany o Puchar Burmistrza Polkowic. Fundator otworzył zawody i nie krył sympatii dla młodych piłkarzy.

– Też grałem w piłkę nożną – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic – Jeszcze niedawno spotykałem się z kolegami na Orliku, niestety kontuzja mnie wyłączyła z uprawiania tego sportu. Myślę, że w piłkę można grać już od najmłodszych lat. Piłka nożna, jak każdy sport, również wychowuje. Uczy szacunku do pracy drużynowej. Każdy chciałby naturalnie strzelać bramki, ale nie każdy może, bo pełni inną rolę na boisku. Takie turnieje jak ten są doskonałą formą dla zdrowej, dobrej rywalizacji, ale również zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń.

Frajdę z gry i zaangażowanie można było zauważyć od pierwszych minut turnieju. Mecze były rozgrywane w bardzo dobrym tempie, a młodzi piłkarze grali z zaangażowaniem, którego mogą im pozazdrościć seniorzy. Grano w systemie każdy z każdym, po czym rozegrano mecze półfinałowe i finał. Każda strzelona bramka wzbudzała reakcję zarówno zawodników, jak i obecnych na trybunach rodziców i kibiców.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – Zagłębie Lubin
II miejsce – FC Wrocław
III miejsce – Lech Poznań

IV miejsce – Olympic Wrocław
V miejsce – Miedź Legnica
VI miejsce – Chrobry Głogów
VII miejsce – Iskra Kochlice
VIII miejsce – Górnik Polkowice

Najlepszym bramkarzem został Jan Grzelak – z Lecha Poznań, natomiast MVP turnieju wybrano Mikołaja Janczaka z Zagłębia Lubin.

 

red. Dariusz Szymacha
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube