fbpx

Wielobój młodych sztangistów

Na zdjęciu widoczni uczestnicy wieloboju siłowego w Polkowicach. Trzymaja oni dyplomy i nagrody rzeczowe. Oprócz zaowników styartujący w zawodach widoczni sa ich trenerzy. Zdjęcie wykonano w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.
Ze sportowych aren
fot. KPC Górnik Polkowice

W Polkowicach odbyła się pierwsza runda Wieloboju Atletycznego. W zawodach brało udział 34. młodych adeptów podnoszenia ciężrów z pięciu dolnośląskich klubów. Polkowicki klub zajął 2. miejsce.

Zawody te mają wieloletnie tradycje na Dolnym Śląsku i pozwalają najmłodszym sportowcom na rywalizację w większym gronie niż podczas zajęć w klubie. W pierwszej rundzie dziewczęta i chłopcy podzieleni na kategorie wiekowe do lat 12 i 15 rywalizowali w takich konkurencjach jak: przysiad ze sztangą, bieg 4x10m, podciąganie na drążku, zwis na drążku i rzut piłką lekarską.
KPC Górnik Polkowice reprezentowało aż 9. dziewcząt i chłopców, a niektórzy zajmowali nawet miejsca na podium.
Wyniki:
Oliwia Chodorowska – 2. miejsce do lat 12
Amanda Horniak – 6. miejsce do lat 12
Aurelia Michalska – 12. miejsce do lat 12
Antoni Głogowski – 3. miejsce do lat 15
Antoni Brach – 6. miejsce do lat 12.
Jan Czarny – 9. miejsce do lat 12
Filip Brach – 10. miejsce do lat 15
Igor Świderski – 10. miejsce do lat 15
Jakub Dźugalik – 10. miejsce do lat 12
W klasyfikacji klubowej najwięcej punktów zdobył LKS Polwica Wierzbno, drugie miejsca dla Górnika, trzecie zajął WKS Śląsk Wrocław.
W najbliższy weekend trzech naszych zawodników Tomasz Żełem, Bartosz Kocyło i Arkadiusz Rutka wezmą udział w Mistrzostwach Polski do lat 20, które odbędą się w Ciechanowie.
red. KPC Górnik Polkowice
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube