Sztangiści KPC Górnik Polkowice zajęli czołowe miejsca podczas Mistrzostwa Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów w Kleszczowie.
W zawodach tych polkowicki klub reprezentowało dwóch zawodników: Bartosz Kocyło i Arkadiusz Rutka, zajmując kolejno czwarte i piąte miejsce w swoich kategoriach wagowych . Bartosz Kocyło stoczył wspaniałą walkę w wadze do 73 kg, uzyskując 257 kg w dwuboju (115 kg w rwaniu i 142 kg w podrzucie ), zajmując 4. miejsce. Bartkowi udało się stanąć na podium w rwaniu i podrzucie trzecie i drugie miejsce . W dwuboju Bartek walczył o pozycje medalowe , ale tym razem nie udało mu się stanąć na podium. Arkadiusz Rutka, startując w wadze do 81 kg, uzyskał 233 kg w dwuboju (106 kg w rwaniu i 127 kg w podrzucie), zajmując 5. miejsce. Dla Arka jest to najwyższe miejsce, jakie udało mu się zdobyć w swojej karierze sportowej podczas krajowych zawodów.