fbpx

Udane zawody

Na zdjęciu zawodnicy KPC Górnika Polkowice. Z lewej strony Arek Rutka z prawej Bartosz Kocyło. Stoją oni na pomoście przy sztandze. Za ich plecami widać banery reklamowe.
Ze sportowych aren
fot. fb. KPC Górnik Polkowice

Sztangiści KPC Górnik Polkowice zajęli czołowe miejsca podczas Mistrzostwa Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów w Kleszczowie.

W zawodach tych polkowicki klub reprezentowało dwóch zawodników: Bartosz Kocyło i Arkadiusz Rutka, zajmując kolejno czwarte i piąte miejsce w swoich kategoriach wagowych . Bartosz Kocyło stoczył wspaniałą walkę w wadze do 73 kg, uzyskując 257 kg w dwuboju (115 kg w rwaniu i 142 kg w podrzucie ), zajmując 4. miejsce. Bartkowi udało się stanąć na podium w rwaniu i podrzucie trzecie i drugie miejsce . W dwuboju Bartek walczył o pozycje medalowe , ale tym razem nie udało mu się stanąć na podium. Arkadiusz Rutka, startując w wadze do 81 kg, uzyskał 233 kg w dwuboju (106 kg w rwaniu i 127 kg w podrzucie), zajmując 5. miejsce. Dla Arka jest to najwyższe miejsce, jakie udało mu się zdobyć w swojej karierze sportowej podczas krajowych zawodów.

red. Ryszard Flisiewicz/KPC Górnik Polkowice
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube