Zawodnicy MKS Polkowice po raz kolejny pokazali klasę, a ich wysoka forma zaowocowała kolejnym zwycięstwem – trzecim z rzędu w cyklu Pucharu Polski.
Ty razem w Lusowie i Chrzypsku Wielkim odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, będąca jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy MKS Polkowice dominowali na trasie. Pierwszego dnia kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas. Zawodnicy ścigali się na dystansie 10 km. W kategorii junior młodszy pechowo zakończył start Adam Drozdowski, który przewrócił się na trasie, co kosztowało go cenne sekundy. Mimo upadku zdołał ukończyć wyścig na 6. miejscu, ze stratą 36 sekund do zwycięzcy – Leona Janikowskiego (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).
W rywalizacji juniorek młodszych najlepszy czas uzyskała Natalia Piróg (Pho3nix Cycling Team). Zawodniczki MKS Polkowice uplasowały się w drugiej dziesiątce. Natalia Gacek była 18., a Kornelia Szylko 19.
W wyścigu ze startu wspólnego w kategorii junior młodszy kolarze mieli do przejechania 80 km. W wyścigu tym triumfował Igor Juszczak (KTK Kalisz), a Adam Drozdowski, osłabiony po sobotnim upadku, zakończył rywalizację na 34. miejscu. Prawdziwą niespodziankę sprawiły jednak juniorki młodsze. Na dystansie 64 km. Natalia Gacek rozegrała doskonały finisz z peletonu i sięgnęła po zwycięstwo, a tuż za jej plecami linię mety przekroczyła Kornelia Szylko, zajmując 2. miejsce. To ogromny sukces zawodniczek z Polkowic, będący potwierdzeniem ich coraz lepszej dyspozycji.
Dzięki świetnym występom w eliminacjach, trójka zawodników MKS Polkowice, Natalia Gacek, Kornelia Szylko i Adam Drozdowski uzyskała awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się 12–13 lipca w Wielkopolsce.