fbpx

Teraz walka o medale

Na pierwszym planie widoczna w stroju pomarańczowym trzymajaca piłkę w ręke Bożena Puter. Za jej plecami widoczna tablica z koszem oraz baner z logiem gminy Polkowice.
Ze sportowych aren
fot. MKS Polkowice

Wygraną BC Polkowice nad zespołem Polski Cukier AZS UMCS Lublin zakończyła się zasadnicza runda rozgrywek Energa Basket Liga Kobiet. Tera czas na play off .

Początek meczu nie był najlepszy dla polkowiczanek. Ich rywalki szybko odskoczyły na kilka punktów ale ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem. Później pomarańczowe kontrolowały grę na parkiecie. Wygrały wszystkie pozostałe kwarty, choć trzeba przyznać , że nie było widać dużej przewagi ale i tak ostatecznie polkowiczanki wygrały ten mecz 77:61.
BC Polkowice – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 77:61 (21:21, 19:6, 17:16, 20:18)
Punkty dla BC zdobyły: Friskovec 16, Telenga 13, Gertchen i Banaszak po 11, Gajda 10, Wheeler 6, Puter 5, Spanou 3, Zasada 2 i Stępień 0.
Po rundzie zasadniczej polkowiczanki zajęły drugie miejsce w tabeli rozrywek i w pierwszej fazie play off zagrają z SKK Polonią Warszawa. Pierwsze mecze juz w najbliższy weekend. Zagramy w sobotę i w niedziele o godz. 15.

red. Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube