W najbliższy weekend w Polkowicach zaprezentują się sztangiści rywalizujący w Drużynowych Mistrzostwach Polski i Nadziei Olimpijskich.
Pierwsi na pomoście zaprezentują się seniorzy reprezentujący sześć klubów z Dolnego Śląska. Nie zabraknie sztangistów KPC Górnik Polkowice, ubiegłorocznych wicemistrzów Polski, którzy jak zawsze będą walczyć o medale. Pierwszy rzut DMP rozegrany zostanie 14 lutego o godzinie 12 w hali sportowej przy SP 4 w Polkowicach.
Następnego dnia do rywalizacji przystąpią najmłodsi adepci podnoszenia ciężarów. Na pomoście podczas turnieju Nadziei Olimpijskich rywalizować będzie 40 zawodników w wieku 10-17 lat z województw dolnośląskiego i lubuskiego. Zawody te rozegrane zostaną 15 lutego o godzinie 11 w SP 4. – Drużynowe Mistrzostwa Polski zawsze są dla nas priorytetem. W ubiegłym roku wywalczyliśmy srebrny medal, w tym roku chcemy również powalczyć o medal. Szkolenie dzieci i młodzieży są dla naszego klubu bardzo ważne. Myślę, że turniej Nadziei Olimpijskich zwiększy popularność podnoszenia ciężarów i pozwoli wyłonić szczególnie uzdolnione dzieci – mówi Krzysztof Michalski, prezes KPC Górnik Polkowice.