fbpx

Sztangiści Górnika Polkowice coraz bliżej awansu

Sztangiści Górnika Polkowice coraz bliżej awansu
Ze sportowych aren

W Nowym Tomyślu rozegrano II rzut Drużynowych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów. Sztangiści Górnika Polkowice zajęli II miejsce.

W zawodach w Nowym Tomyślu wystartowały trzy drużyny: gospodarze – LKS Nowy Tomyśl, Sztangiści Zielona Góra oraz Górnik Polkowice.

 

 

Każda z drużyn wystawiła po 6 zawodników. W polkowickiej drużynie najlepszym punktującym sztangistą został Jakub Michalski, który uzyskał w dwuboju 320kg, co w punktacji sinclera dało drużynie 378 punktów. Z dobrej strony zaprezentował się również  Kacper Urban, który w dwuboju uzyskał wynik 245kg, bijąc w rwaniu z wynikiem 115kg rekord polski juniorów i seniorów.

 

 

Ostatecznie drużyna Górnika Polkowice zdobyła 1725 punktów, co dało im drugie miejsce w zawodach. W tabeli rozgrywek II ligi polkowiczanie zajmują pierwsze miejsce i wszystko na to wskazuje , że pewnie zmierzają do awansu do I ligi.

 

 

Trzeci decydujący rzut Drużynowych Mistrzostw Polski odbędzie się w Polkowicach, prawdopodobnie w październiku.  

red. Roman Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube