fbpx

Sukcesy lekkoatletów

Na zdjęciu widać najlepsze dziewczynki w dwuboju lekkoatletycznym. Jedna z dziewczynek trzyma koszulkę z napisem MISTRZ. Obok niej siedzi na podium jej trenerka. W tle widać banery organizatora zawodów.
Ze sportowych aren
fot. Dorota Wojciech - Pierzchała

Polkowiccy lekkoatleci zdobyli dwa złote medale podczas Mistrzostw Województwa LDK.

 

W kategorii U14 odbywał się dwubój. Wszyscy zawodnicy startowali w biegu na 60m oraz w wybranej konkurencji. W dwuboju (bieg na 60m i pchnięcie kulą) Nikola Latos zdecydowanie wygrała zdobywając złoty medal. W kategorii U16 zawodnicy startowali tylko w jednej konkurencji. Franciszek Jureczko zdominował konkurs rzutu dyskiem wygrywając rzutem na odległość 44,30m, rekord życiowy. Czwarte miejsce w tej samej konkurencji zdobył Leon Żak, który ustanowił rekord życiowy wynikiem 30,67m. Nikola Latos została powołana do reprezentacji województwa na finał ogólnopolski LDK, który odbędzie się 31 maja we Włocławku.

red. Ryszard Flisiewicz/Dorota Wojciech-Pierzchała
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube