fbpx

Statuetki rozdane

Dwa rzędy wyróżnionych podczas gali sportu. Stoją kobiety w sukniach i mężczyźni w czarnych garniturach. W tle napis: XIII gala Sportu
Ze sportowych aren
fot. D. Szymacha

Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic, Bartosz Muszyński i KGHM BC Polkowice zostali laureatami XIII Samorządowej Gali Sportu. Po kilku latach przerwy impreza ponownie zgromadziła sportowców z ponad dwudziestu samorządów Zagłębia Miedziowego i okolic. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wśród ponad trzystu zaproszonych gości znaleźli się Piotr Borys, wiceminister sportu, wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz, poseł Tadeusz Samborski oraz kilkudziesięciu przedstawicieli samorządów.

– Ta impreza jest formą podziękowań dla wszystkich zawodniczek, zawodników, którzy na co dzień wylewają pot i łzy w czasie treningów, a później w rywalizacji, która, jak każdy sportowiec wie, nie jest łatwa – mówi Piotr Borys. – Dziękujemy również wszystkim trenerom, bez których nie byłoby sukcesów tych sportowców. Podziękowania kieruję też do wszystkich mecenasów sportu, samorządów, którzy wspierają zarówno kluby, jak i sport powszechny.

Wśród sportowców z gminy Polkowice nagrodzeni zostali Bartosz Muszyński i koszykarki KGHM BC Polkowice.

– To bardzo miłe zaskoczenie, że zostaliśmy wyróżnieni taką nagrodą – mówi Kinga Rusinko z KGHM BC Polkowice. – Jest ona docenieniem ciężkiej pracy zawodniczek oraz sztabu trenerskiego. Dziewczyny będą bardzo zadowolone z otrzymania tego wyróżnienia i na pewno zdopinguje nas ona do jeszcze intensywniejszej pracy.

Zdobywca pasa zawodowego Mistrza Świata w kickboxingu także docenił otrzymane wyróżnienie.

– Ta nagroda będzie dla mnie miała charakter bardzo sentymentalny – mówi Bartosz Muszyński z Armii Polkowice. – Ubiegły rok był ostatnim rokiem mojej kariery sportowej. Nie zdobędę już więcej żadnych nagród, więc jest to dla mnie moment szczególny, gdyż wiem, że on się już więcej nie powtórzy, a ta nagroda jest jakby podsumowaniem mojej kariery.

Nagrodzony został także burmistrz Polkowic. Łukasz Puźniecki otrzymał statuetkę Samorządowego Przyjaciela Sportu Dolnego Śląska.

– Polkowice to gmina na medal – mówi Łukasz Puźniecki, włodarz Polkowic. – Wspieramy sporty: amatorski, dzieci i młodzieży oraz zawodowy. Chciałbym dodać, że nagrodzeni, oprócz tego wymiaru sportowego, zostali docenieni również za swoje liczne akcje społeczne i pozytywne oddziaływanie na lokalną społeczność. Ta nagroda to nie tylko nagroda działaczy i środowiska dziennikarskiego, ale przede wszystkim nagroda od samych kibiców.

red. DeeS

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube