fbpx

Rusza Turniej Barbórkowy

Na plakacie informacje o Turnieju Barbórkowym w Podnoszeniu Ciężarów. Na plakacie jest data zawodów, godzina oraz miejsce rywalizacji. Z lewej strony widoczne jest logo klubu KPC Górnik Polkowice, a z prawej fragment sztangi i górnika.
Ze sportowych aren
fot. plakat: KPC Górnik Polkowce

Czołowi zawodnicy z kraju wezmą udział w tegorocznym Turnieju Barbórkowym w podnoszeniu ciężarów.

To już 47.Turniej Barbórkowy. Tym razem miłośnicy podnoszenia ciężarów spotkają się 29 listopada 2025r. Turniej tradycyjnie odbędzie się w hali sportowej SP 4 w Polkowicach. Początek zawodów przewidziano na godzinę 14. Zarówno kobiet, jak i mężczyźni rywalizować będą w podrzucie. Swój udział zapowiedzieli sztangiści Budowlani Opole, Tarpan Mrocza, Pawlica Wierzbno, Omega Kleszczów a także KPC Górnik Polkowice. Dzień po Turnieju Barbórkowym, odbędzie się Turniej Mikołajkowy, dla dzieci i młodzieży, w którym wystartuje około 80 zawodniczek i zawodników w wieku 10-17 lat. – Będziemy gościć najlepszych zawodników z całej Polski. Dla nas oraz wszystkich tych, którzy wspierali i wspierają nasz klub jest to turniej łączący pokolenia na przestrzeni ponad 50 lat. Serdecznie zapraszam wszystkich do kibicowania podczas „ciężarowego” weekendu – mówi Paweł Głód, prezes KPC Górnik Polkowice.

red. Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube