Osiemdziesiąt drużyn wzięło udział w 9. edycji McDonalds Streetball w Polkowicach. W kategorii open wygrali faworyci turnieju. Wśród kobiet drużyna o nazwie Bożenki, a mężczyzn – zespół „Zdolny Śląsk”.
Turniej otworzyli organizatorzy i zaproszeni goście. W tym gronie znaleźli się burmistrz Polkowic Wiesław Wabik oraz Kamil Ciupak, starosta polkowicki, którzy objęli imprezę honorowym patronatem. – Warto wspierać takie inicjatywy. Super organizacja turnieju. Widać, że wszyscy dobrze się bawią. Kibicuję wszystkim zawodnikom, ale mam nadzieję, że wygra drużyna z Polkowic – mówi burmistrz Wabik.
Rywalizacja odbywała się równocześnie na czterech boiskach. Pierwsze pojedynki stoczyli uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich. Każdy zawodnik był bojowo nastawiony i pewny wygranej. – Przyjechaliśmy do Polkowic po zwycięstwo. W tamtym roku wygraliśmy w swojej kategorii i teraz będzie tak samo, chociaż rywali mamy mocnych – mówią chłopcy z zespołu KKS TEAM Kula Zielona Góra.
– Chcemy wygrać, nie ma innej opcji. Nasz zespół jest super. W tamtym roku wygraliśmy i teraz też wszystkich rozwalimy – mówią dziewczyny z drużyny GYATY Polkowice.
Oba zespoły jak chciały, tak zrobiły. Wygrały swoje kategorie wiekowe. Najlepsze drużyny otrzymały specjalne medale i statuetki. Oprócz meczów dla najmłodszych, Armia Polkowice przygotowała gry i zabawy ruchowe. Frekwencja też dopisała.
W tym roku dzięki wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zbierano pieniądze na leczenie 2-letniego Dominika, który zmaga się z licznymi chorobami. Przygotowano popcorn i watę cukrową, gdzie za symboliczny wrzut do puszki można było otrzymać smakołyki. W sumie zebrano ponad cztery tysiące złotych. – Tegoroczna edycja przerosła nasze oczekiwania. Zgłosiło się 80 drużyn. To jest rekord, z którego bardzo się cieszymy. Przyjechały zespoły praktycznie z każdego zakątka Polski. Faworytów turnieju jest kilku. Ja stawiam na team „Zdolny Śląsk”, który wygrywał tutaj chyba siedem razy. Mam nadzieję, że niebawem pęknie stówka – mówi Tomasz Szulc, pomysłodawca i współorganizator turnieju.
Emocji na boisku nie brakowało. Każdy mecz być bardzo zacięty. Punktem kulminacyjnym był finał w kategorii open mężczyzn. Tak jak można było się spodziewać, wygrał „Zdolny Śląsk” z Wrocławia. Jest to ich ósme turniejowe zwycięstwo McDonalds Streetball Polkowice. – Po raz kolejny wygraliśmy, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Najtrudniejszy był mecz finałowy. To był wyrównany pojedynek, a o zwycięstwie zadecydowała dyspozycja dnia. Lubimy do Polkowic przyjeżdżać. Za rok również wpadniemy po zwycięstwo – zapowiada Mateusz Kasiński, kapitan drużyny.
Sponsorami głównymi turnieju byli Gmina Polkowice i Marek Baraniecki, franczyzobiorcy McDonald’s Polska.