Natalia Gacek i Kornelia Szylko rywalizowały w Pucharze Polski w kolarstwie szosowym i eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Zawody rozegrano w nadmorskich Dąbkach. W pierwszym dniu kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 11 km. Zawodniczki MKS Polkowice zajęły odpowiednio: 18. miejsce – Natalia Gacek, 28. miejsce – Kornelia Szylko. W wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 60 km Natalia Gacek zajęła 5.miejsce, a Kornelia Szylko zakończyła rywalizację na 23. pozycji, zdobywając kolejne cenne doświadczenie w gronie najlepszych zawodniczek w kraju.