fbpx

Pożegnanie z futsalową elitą

Ze sportowych aren

Mecz KGHM Metraco Górnik Polkowice z Gwiazdą Ruda Śląska decydował, która z drużyn zagra w barażach o awans do ekstraklasy. Niestety polkowiczanie musieli uznać wyższość swoich rywali i przegrali to spotkanie 2:6.

Śmiało można powiedzieć, że  był to najgorszy mecz polkowiczan w tym sezonie. Być może miał na to wpływ brak dwóch podstawowych zawodników: Sebastiana Jędrzejewskiego i Kamila Nowakowskiego, którzy byli kontuzjowani.

Już początek meczu zapowiadał, że to będzie trudne spotkanie dla zielono – czarnych.

W 6 minucie  goście prowadzili już 0:2, ale to był dopiero początek festiwalu strzeleckiego . Jeszcze w pierwszej połowie piłkarzom z Rudy Śląskiej udało się zdobyć kolejne dwie bramki i z wynikiem 0:4 zakończyło się pierwsze 20 minut meczu.

Po przerwie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie.  Piłkarze Górnika próbowali odrobić straty, ale w tym dniu byli po prostu słabsi od swoich rywali. W kolejnych minutach spotkania goście zdobyli kolejne dwa gole i było praktycznie po meczu. W końcówce polkowiczanie zdobyli honorowe dwie bramki, których autorami byli: Kamil Kaczmar i Andrzej Koryciński, ale to wszystko na co było  stać piłkarzy Górnika Polkowice w tym meczu.

Mecz przegrany, a więc tym samym polkowiczanie stracili szansę gry w barażach o ekstraklasę. W tym roku się nie udało, ale znając ambicję piłkarzy Górnika, w przyszłym sezonie ponownie będą walczyć o awans do ekstraklasy.