fbpx

Pomarańczowe w półfinale

Pomarańczowe w półfinale
Ze sportowych aren

 W meczu decydującym o awansie do półfinału Mistrzostw Polski koszykarki CCC Polkowice pokonały na wyjeździe drużynę Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin 57:72.

Koszykarki CCC pojechały do Lublina z bezwarunkowym nastawieniem wygrania meczu i ten cel osiągnęły.

Już od początku spotkania wyło widać niezwykłe zaangażowanie pomarańczowych. Grały wręcz koncertowo. Były aktywne zarówno pod własnym koszem, jak również rywali. Dzięki zbiórkom często ponownie punktowały.

 

 

Akademiczki z Lublina właściwie nie miały żadnego pomysłu na dobrze grający zespół z Polkowic.. Było widać różnicę klas obydwóch zespołów. Sama ambitna gra niestety nie wystarczyła..

 

 

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem koszykarek CCC 57:72, i tym samym zapewniły sobie awans do czwórki najlepszych drużyn Energa Basket Ligi.

 

 

W półfinale polkowiczanki zmierza się z drużyną Arki Gdynia, która sensacyjnie wyeliminowała z dalszych rozgrywek Wisłę Can – Pack Kraków.

 

 

Dwa pierwsze mecze półfinałowe rozegrane zostaną już w najbliższy weekend, 13 i 14 kwietnia w Polkowicach.

red. Roman Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube