Pomarańczowe rozbiły rywala

Ze sportowych aren

W meczu 6. kolejki rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet, drużyna CCC Polkowice pokonała Wisłę Kraków 75:46.

Pojedynki tych dwóch drużyn zawsze wzbudzały wiele emocji. Tak było i tym razem.

Niedzielne (3.11) spotkanie od samego początku było bardzo zacięte. Walka toczyła się na całej długości i szerokości parkietu. Istotnym elementem tego meczu były zbiórki na tablicach.

Tutaj dominowały polkowiczanki, które zanotowały aż 20 zbiórek więcej od swoich rywalek.

Nasze zawodniczki grały agresywnie, co dawało im przewagę motoryczną, a co najważniejsze grały skutecznie w ataku, co skutkowało większą zdobyczą punktową.

Po dwóch kwartach polkowiczanki prowadziły 33:21.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Z upływem czasu krakowianki miały coraz mniej ochoty do gry. W niczym nie przypominały tego zespołu sprzed lat, kiedy to były równorzędnym przeciwnikiem polkowiczanek.

Przewaga drużyny CCC rosła z minuty na minutę i ostatecznie pomarańczowe  zdecydowanie wygrały to spotkanie 75:46.

CCC Polkowice – Wisła Kraków 75:46 ( (18:14, 15:7, 18:13, 24:12)

CCC Polkowice: Weronika Gajda 15, Denesha Stallworth 15, Danielle Robinson 12, Maria Conde 10, Ana Maria Filip 8, Artemis Spanou 7, Miljana Bojović 6, Monika Naczk 2.

Wisła Kraków: Krystal Vaughn, Katarzyna Trzeciak 12, Gabija Meškonytė 9, Magdalena Ziętara 3, Chloe Wells, Kadri-Ann Lass 2, Łucja Grzenkowicz 1.