Młodziczki starsze MKS Polkowice pomimo zapewnionego awansu do ćwierćfinału Mistrzostw Polski, ciągle walczą o jak najlepsze miejsce w lidze dolnośląsko – lubuskiej.
W tej chwili polkowiczanki są liderkami grupy. Ich ambicją jest utrzymanie tego miejsca, aż do końca rozgrywek. Ostatnio młodziczki starsze MKS Polkowice pewnie wygrały swoje mecze ligowe, nie dając żadnych szans swoim rywalkom. W pierwszym spotkaniu pokonały zespół WSTK Wschowa 99:42, w drugim były lepsze od ekipy SKM Zastal Facto Deweloper Zielona Góra 75:38.
Wysokie zwycięstwa świadczą o tym, że polkowiczanki nie mają sobie równych w lidze. Do końca rozgrywek grupowych pozostały jeszcze cztery mecze. Najbliższy z nich odbędzie się po feriach z wymagającym zespołem AZS Gorzów Wlkp.
Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski, do którego awansowały już polkowiczanki, rozpocznie się w kwietniu. Nasze koszykarki znajdą się w gronie 32 najlepszych drużyn w kraju . Mecze rozgrywane będą w 8 grupach po 4 zespoły. Do półfinału awansuje 16 ekip, natomiast w finale zagra 8 najlepszych zespołów, które powalczą o tytuł Mistrza Polski.
Oczywiście życzymy naszym młodym koszykarkom żeby spełniły swoje marzenia i zagrały w Wielkim Finale.