fbpx

Paweł Wyżga Mistrzem Świata

Na zdjęciu Paweł Wyżga - futsalista KS Górnik Polkowice w koszulce kadry narodowej trzymający puchar Mistrzostw Świata. W tle widoczny fragment hali sportowej.
Ze sportowych aren
fot. fb. Górnik Polkowice

Reprezentacja Polski Strażaków Państwowej Straży zdobyła tytuł Mistrza Świata. W drużynie narodowej wystąpił futsalowiec Górnika Polkowice – Paweł Wyżga.

W dniach 17-20 listopada w Holandii rozegrane zostały już po raz 50 Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w piłce nożnej halowej. Po raz szósty udział w tym turnieju wzięła udział reprezentacja Polski Strażaków, która obroniła tytuł mistrzowski. W naszej drużynie narodowej wystąpił futsalowiec Górnika Polkowice – Paweł Wyżga, który miał duży udział w zdobyciu Mistrzostwa Świata.

Reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła turniej od imponujących występów w fazie grupowej, wygrywając mecze kolejno: z Francją 4:0, Rumunią 5:1, Niemcami 4:1, Francją II 4:0. Punkty strażakom zabrała tylko reprezentacja Polskiej Policji (1:1).

  • 1/8 finału zwycięstwo z reprezentacją francuskiej Policji 5:0,
  • Ćwierćfinał: wygrana po rzutach karnych z Bośnią i Hercegowiną 1:1, k. 7:6,
  • Półfinał: zwycięstwo nad Bułgarią – 2:0

W finale Polacy ponownie, jak przed rokiem spotkali się z reprezentantami Chorwacji. W 2024 roku biało-czerwoni wygrali 2:0, tym razem zwyciężyli 3:1 po golach m.in. przedstawicieli Legnickiej Ligi Halowej Karola Nikodema i Pawła Wyżgi.

red. Górnik Polkowice/Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube