Orman Genclik na drodze do awansu

Orman Genclik na drodze do awansu
Ze sportowych aren
fot. MKS Polkowice

W piątej serii spotkań CCC Polkowice zmierzy się na własnym parkiecie z liderem grupy C. Początek meczu EuroCup Women w środę, 27 listopada o godzinie 19:00.

Faza grupowa europucharu wkroczyła w etap decydujących rozstrzygnięć. CCC Polkowice walczy o miejsce premiowane awansem do kolejnego etapu rozgrywek. Na drodze podopiecznych trenera Marosa Kovacika stanie Orman Genclik, który jak do tej pory nie ma na swoim koncie żadnej porażki. W Ankarze zwycięzcę pierwszego starcia wyłoniła dopiero dogrywka. Po emocjonującym meczu Pomarańczowe przegrały 85:89.

W zespole z Turcji rolę najlepszego strzelca pełni Arike Ogunbowale. Amerykanka notuje przeciętnie 31,3 pkt. w rozgrywkach EuroCup Women. Polkowiczanki szczególną uwagę będą musiały poświęcić także na zatrzymaniu silnej podkoszowej Courtney Paris. Angelica Robinson to kolejna postać, która z pewnością sprawi formacji CCC wiele problemów. Nie należy zapominać także o Johannie Leedham, która w ubiegłym sezonie zdobyła w barwach polkowickich mistrzostwo Polski. Cały Orman Genclik tworzy zgrany monolit, a ich pokonanie będzie niezwykle trudnym zadaniem. Polkowiczanki będą musiały radzić sobie bez Marii Conde, która obecnie przebywa w Madrycie na rehabilitacji po zabiegu na kolano.

Początek meczu w Polkowicach o godzinie 19:00 w środę (27 listopada). W imieniu całego zespołu zapraszamy do Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A.

Transmisja meczu: LINK

red. MKS Polkowice