fbpx

Noga podaje

Na zdjęciu dwie zawodniczki sekcji kolarstwa MKS Polkowice w biało- czarnych strojach. Z lewej strony z medalem na szyi - Oliwia Pyrzeńska, z prawej strony Kornelia Szylko, która oprócz medalu na szyi trzyma również w ręku puchar za wywalczenie 1. miejsc w wyścigu kolarskim. Obie zawodniczki staja na podium. Za ich plecami widoczny baner reklamowy.
Ze sportowych aren
fot. Janusz Pytlak

Kolarze MKS Polkowice udowadniają, że w każdym swoim starcie należą do czołówki krajowej. Ostatnie wyścigi przyniosły kolejne medale.

W sobotę 12 maja podczas kryterium ulicznego rozgrywanego w Bielsku-Białej na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Bęben (MKS Polkowice), na 5. miejscu finiszowali Jakub Kielin w juniorach, a w juniorach młodszych Adam Drozdowski.

Tego samego dnia odbył się w Pieszycach kolarski wyścig szosowy „Korona Gór Sowich”. W wyścigu dzieci i młodzieży na 3. miejscu uplasował się Jakub Mickiewicz.

W Mikołowie rozegrano 48 kryterium Asów – III serię Mistrzostw Polski w kryteriach ulicznych. W juniorach na 7. miejscu ukończył wyścig Szymon Bęben, a Jakub Kielin był 14. W juniorkach młodszych na 9. miejscu finiszowała Natalia Gacek.

Natomiast 14 maja ruszyła kolejna edycja Lubuskiej Szosowej Ligi Kolarskiej. Na torze w Starym Kisielinie ścigało się ponad 70 młodych adeptów kolarstwa. W młodziczkach zwyciężyła Kornelia Szylko , a Oliwia Pyrzeńska finiszowała na 2. miejscu. W wyścigu chłopców 11-14 lat Radosław Macyszyn wywalczył 2.miejsce.

 

red. Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube