fbpx

Nikola z medalem

Na zdjęciu Nikola Lotos stojąca obok tablicy z wynikami. W tle widać sędziów oraz bilbordy reklamowe.
Ze sportowych aren
fot. Dorota Wojciech - Pierzchała

Nikola Lotos, zawodniczka LKS Polkowice zdobyła brązowy medal w Ogólnopolskich Zawodach LDK – Lekkoatletyczne Duety.

 

Najlepsi lekkoatleci do lat 14 rywalizowali w w Nestle Cup – Ogólnopolskich Zawodach LDK – Lekkoatletyczne Duety. Reprezentacje województw liczyły po 30 uczestników. Zawody były rozgrywane w formule duetów (dziewczyna i chłopiec) startujących w tym samym wieloboju. Na końcowy wynik duetu składały się wyniki 4 konkurencji. W reprezentacji województwa dolnośląskiego startowała zawodniczka LKS Polkowice Nikola Latos. Nikola startowała w duecie z zawodnikiem Piasta Głogów Pawłem Myśliwcem (bieg na 60m oraz pchnięcie kulą). Nasza zawodniczka w pchnięciu kulą uzyskała wynik 10,04m, poprawiając rekord życiowy o 44 cm. W biegu na 60m była najszybsza – 8,27s. Po zsumowaniu punktów Nikoli i Pawła okazało się, że zawodnicy zdobyli brązowe medale. Do srebrnego medalu zabrakło tylko 1 pkt. To jedyny medal reprezentacji Dolnego Śląska.

 

red. Ryszard Flisiewicz/Dorota Wojciech-Pierzchała
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube