fbpx

Najmłodsi rozpoczęli wiosenne bieganie

Najmłodsi rozpoczęli wiosenne bieganie
Ze sportowych aren
fot. D. Szymacha

Wiosenne Biegi Przełajowe o Puchar Burmistrza Polkowic Wiesława Wabika cieszyły się dużym powodzeniem wśród najmłodszych polkowiczan. Na trasach wiodących Ścieżką Zdrowia ścigało się kilkudziesięciu zawodników.

Wiosenna pogoda sprzyjała imprezie. Trasy oznaczone barwnymi wstążkami, wytyczono na Ścieżce Zdrowia. Każdy bieg był prowadzony prze pilota jadącego z przodu na rowerze. Wszyscy uczestnicy biegli z wielkim zaangażowaniem i ambicją i chociaż czasami bieg zamieniał się w chód, nikt jednak nie zrezygnował i wszyscy zakończyli swoje dystanse.

– Od trzydziestu lat organizujemy wiosenne Biegi Przełajowe w Polkowicach – mówi Adam Nowak, prezes TKKF Start Polkowice. – I zawsze na Ścieżce Zdrowia, na początku maja. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby zmierzyły się na różnych dystansach w zależności od wieku. Tu nie chodzi o wielki wyczyn. To ma być przede wszystkim rekreacja i zabawa. Mamy na zachętę nagrody w postaci pucharów dla sześciu najlepszych w każdej kategorii – dodaje.

Biegi rozpoczęły się startem przedszkolaków na dystansie 300 metrów. Wszyscy ukończyli bieg, a na mecie otrzymali słodki poczęstunek.

W kolejnych biegach do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych w czterech kategoriach wiekowych. Dla nich przygotowano trasę od 600 do 1500 metrów. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali atrakcyjne puchary.

– Biegałem tutaj 18 lat temu i nadal mam puchar, który wtedy zdobyłem – mówi pan Jarosław. – Dzisiaj mój syn tez zdobył taki puchar i jestem z tego bardzo dumny. Powiedział, że postawi go obok tego mojego i będziemy razem się chwalić. To bardzo sympatyczna chwila.

Po zakończeniu imprezy, na uczestników i opiekunów czekały ziemniaki pieczone w ognisku. Nikogo nie trzeba było na nie namawiać – przysmak znikał bardzo szybko.

 

red. DeeS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube