Musimy to przeczekać

Musimy to przeczekać
Ze sportowych aren
fot. Tomasz Szulc

Koronawirus sparaliżował świat sportu. Odwołanie największych światowych imprez jak Euro 2020 czy rozgrywek ligowych zszokowało środowisko sportowe. Takiej sytuacji jeszcze nigdy nie było.

Sport w życiu każdego z nas odgrywa mniejszą lub większą rolę. Lubimy kibicować, chodząc na mecze, czy też najzupełniej w świecie oglądać transmisje sportowe w telewizji. Zagrożenie koronawirusem jest na tyle duże, że ogólnoświatowe federacje sportowe odwołały imprezy i wydarzenia w trosce o zdrowie sportowców i kibiców. W Polsce sytuacja jest podobna. Mecze ligowe są odwołane, niektóre dyscypliny sportowe zakończyły rozgrywki.

Nie inaczej jest na polkowickich boiskach. Rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet zostały zakończone, a mecze zespołów młodzieżowych wstrzymane do odwołania. Dotyczy to również treningów grup młodzieżowych (koszykówki i kolarstwa). Decyzja ta obowiązuje od 12 marca do odwołania.

Decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN została odwołana  24. i 25. kolejka rozgrywek II ligi. Tym samym pierwsza drużyna Górnika Polkowice nie rozegra meczu z Garbarnią Kraków oraz Lechem II Poznań.

Treningi w ubiegłym tygodniu zakończyli indywidualnie piłkarze futsalowej drużyny KGHM Metraco Górnik Polkowice oraz pierwszy zespół KS Górnik Polkowice, natomiast grupy młodzieżowe wszystkich sekcji mają zawieszone zajęcia do 25 marca.

Młodzi lekkoatleci LKS Polkowice, mimo że najbliższe zawody mają zaplanowane dopiero pod koniec kwietnia, trenują systematycznie, indywidualnie ze względu na bezpieczeństwo zawodników i trenerów.

Stowarzyszenie Tenisa Ziemnego 16 marca wstrzymało zajęcia grupowe do odwołania.

Trudno cokolwiek powiedzieć, kiedy odbędą się pierwsze imprezy sportowe. Wszystko zależeć będzie od rozwoju sytuacji  w kraju. Bądźmy cierpliwi i nie ulegajmy panice. Musimy to przeczekać. Dbajmy o własne zdrowie, żebyśmy mogli ponownie kibicować naszym sportowcom.

 

red. Ryszard Flisiewicz