fbpx

Mocne uderzenie karateków

Na zdjęciu w białych kimonach z czarnym pasem polkowiccy karatecy. Trzymają oni dyplomy a na szyjach maja medale. Po bokach widać rodziców dzieci, a w środku zdjęcia trzymający pięści w górze jest ich trener - Tomasz Bajus. Za ich plecami widać baner reklamowy.
Ze sportowych aren
fot. Tomasz Bajus

Dziesięć medali wywalczyli polkowiccy karatecy podczas Mistrzostw Okręgu Zachodniopomorskiego.

W Kaliszu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Okręgu Zachodniopomorskiego w Karate Kyokushin Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Polkowicki Klub Kyokushin-kan Karate-do reprezentowała 12-sto osobowa ekipa w składzie: Roksana Tkachenko, Anastasiia Andriievska, Oliwier Pilichowski, Igor Całus, Bartek Loret, Matvij Savcenko, Jakub Bajus oraz debiutantki z młodszej grupy Hanna Mikołajczyk, Kaja Szewczyk, Sara Rafałowicz, Nadia Olszewska i najmłodsza Zuzia Waszkiewicz. Anastasiia wywalczyła 2. miejsce w kategorii Kumite i tytuł wicemistrzyni Pomorza Zachodniego, Roksana Oliwier, Bartek Igor Matvij i Kuba zajęli 1. miejsce w Kumite i tytuł Mistrzów Okręgu w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Na bardzo duże uznanie zasługują dziewczyny które pierwszy raz brały udział w zawodach, Kaja i Hania, które zajęły 4. Miejsce. Natomiast Nadia i Sara wywalczyły 3. miejsca, a Zuzi udało się wywalczyć tytuł wicemistrzyni Okręgu Zachodniopomorskiego.

red. Ryszard Flisiewicz/ Tomasz Bajus
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube