fbpx

Mocne rozpoczęcie sezonu

Na zdjęciu widoczny sztangista Górnika Polkowice Patryk Sawulski, który podnosi sztangę z ciężarami. Za jego plecami jest widoczny napis Drużynowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów w Polkowicach. W tle widoczny równiez baner z logho gminy Polkowice oraz osoby w obsługi technicznej zawodów. Widoczne sa równiez krzesła i kibic z włosami blond.
Ze sportowych aren
fot. Ryszard Flisiewicz

KPC Górnik Polkowice w pierwszej rundzie Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów zdobył 2218,30 punktów w konfrontacji z drużyną MAKS Tytan Oława. To pierwszy zrobiony krok w obronie tytułu mistrzowskiego.

W sobotnie popołudnie w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Polkowicach oprócz Górnika wystartowała też drużyna MAKS Tytan Oława. Goście z Oławy zgromadzili 2139,32 punktów a najlepszy wynik w drużynie przyjezdnych zdobył Kacper Urban – 404,94. Na wynik drużyny zapracowali Oleksandra Lykhobytska, która zdobyła najwięcej punktów dla Górnika – 393,44, Monika Marach, Patryk Sawulski, Daniel Kołecki, Jakub Michalski i Bartosz Kocyło.
Przed rozpoczęciem zawodów prezes Dolnośląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Pan Jacek Góralski wręczył nagrody dla zawodniczek i zawodników z naszego województwa, którzy w 2022 roku reprezentowali kraj na zawodach międzynarodowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się Patryk Sawulski i Jakub Michalski.

red. Ryszard Flisiewicz/ KPC Górnik Polkoiwce
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube