fbpx

Mistrzostwo w zasięgu ręki

Na zdjęciu uczestnicy ostatniego meczu rundy zasadniczej KPC Górnik Polkowice - Maks Tytan Oława.
Ze sportowych aren
fot. KPC Górnik Polkowice

Sztangiści KPC Górnik Polkowice pokonali zespół Maks Tytan Oława i tym samym zakwalifikowali się do finału Drużynowych Mistrzostw Polski.

W tym sezonie zawodnicy KPC Górnik Polkowice celują w medal Drużynowych Mistrzów Polski i to zadanie udaje im się realizować. Po wygraniu w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Maks Tytan Oławą polkowiczanie mają już zapewniony udział w turnieju finałowym, a więc w bezpośredniej walce o medale, która odbędzie się pod koniec września w naszym mieście.
Zwycięstwo Górnika w ostatnim meczu rundy zasadniczej było zdecydowane, zresztą można było się tego spodziewać ponieważ polkowiczanie w tym sezonie wymieniani są, jako główny faworyt do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Polkowiczanie pokonali rywala z Oławy różnicą blisko 800 punktów.
Dla Górnika punkty zdobywali:
Martyna Mojsa – rwanie – 63kg, podrzut – 77kg, dwubój – 140 kg – rekord życiowy
Oleksandra Lykhobytska – rwanie – 72kg, podrzut – 93kg, dwubój – 165kg
Bartosz Kocyło – rwanie – 115kg, podrzut – 145kg, dwubój – 260kg
Jakub Michalski – rwanie – 138kg, podrzut – 170kg, dwubój – 308kg
Igor Osuch – rwanie – 140kg, podrzut – 180kg, dwubój – 320kg
Daniel Kołecki – rwanie – 148kg, podrzut – 180kg, dwubój – 328kg
Krzysztof Michalski ( prezes KPC „Górnik” Polkowice) – ostatni mecz ligowy uważam za niezwykle udany. Mamy awans do finału i zrobimy wszystko żeby zdobyć w tym sezonie medal. Chciałbym podziękować burmistrzowi Łukaszowi Puźnieckiemu, zastępcy burmistrza Ewie Kowalik, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Beacie Puławskiej za niezwykłe zaangażowanie i pomoc przy organizacji ostatniego meczu ligowego.
W turnieju finałowym, który odbędzie się pod koniec września w Polkowicach wezmą udział cztery drużyny. KPC Górnik Polkowice, Tarpan Mrocza, UKS Raszyn i UKS Impuls Warszaw

red. Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube