fbpx

Mikołajkowy Turniej Szachowy

Przy szachownicy siedzi facet w okularach - prezes KGHM, tyłem widoczne dziecko - jego przeciwnik. Na planszy są pionki do gry w szachy.
Ze sportowych aren
fot. Górnik Polkowice/T. Szulc

W Suchej Górnej odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Prezesa KGHM Polska Miedź S.A..

W wydarzeniu udział wzięli zarówno doświadczeni szachiści, jak i młodzi adepci królewskiej gry, a turniej przyciągnął zawodników z różnych części regionu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Pan Andrzej Szydło, Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, Wiceburmistrz Polkowic ds. gospodarczych Sebastian Sypko, Jarosław Dudkowiak – Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź, Piotr Pałaszewski – Prezes Zarządu KS Górnik Polkowice, Stanisław Gnat – Sołtys Suchej Górnej, Jarosław Werner – koordynator sekcji szachowej KS Górnik Polkowice oraz Piotr Jankowiak – sędzia główny turnieju. Przed turniejem odbyła się partia pokazowa, w której Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Pan Andrzej Szydło po bardzo zaciętej walce uległ najmłodszemu zawodnikowi turnieju. Rywalizacja w całym turnieju była zacięta, ale przebiegała w duchu fair play. Zawodnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami taktycznymi, ale także cierpliwością i kreatywnością, które w szachach są równie ważne jak doświadczenie.

 

Wyniki turnieju Grupa OPEN:

1. Michał Grzebieniowski – zdobywca Pucharu Prezesa KGHM Polska Miedź S.A.

2. Jakub Owad

3. Kacper Grech

Kategoria do lat 18:

1. Daria Repetilo

2. Szymon Matysiak

3. Feliks Puzyrewski

Najlepsza zawodniczka: Antonina Strochalaka – gratulacje za świetną grę i determinację!

Kategoria do lat 13:

1. Karol Gabas

2. Miłosz Tabjan

3. Ignacy Paszkowski

Turniej był także okazją do wspólnego świętowania Mikołajek – młodzi szachiści otrzymali drobne upominki i słodkości, a atmosfera przy planszach była pełna uśmiechów i pozytywnej energii. Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatorów, sędziów oraz sponsorów, w szczególności do KGHM Polska Miedź S.A., gminy Polkowice, Związku Pracodawców Polska Miedź, Sołtysowi Suchej Górnej i Radzie Sołeckiej za wsparcie i możliwość zorganizowania tego wydarzenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na szachownicach – oby każdy ruch był tak trafny, jak w tym turnieju!

red. Górnik Polkowice/Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube