Młodzi pływacy rywalizowali w zawodach mikołajkowych. Emocje udzielały się nie tylko wśród zawodników, ale także u rodziców.
Ponad 120 uczniów polkowickich szkół wzięło udział w III Międzyszkolnych Mikołajkowych Zawodach Pływackich, zorganizowanych na hali basenowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 na dystansie 25 metrów i klasy 4-8 na dystansie 50 metrów. Zawody przebiegały w miłej atmosferze fair play. A oto zwycięzcy zawodów poszczególnych kategorii wiekowych.
Klasa I Klasa V
Viktoria Grygorewicz Iwona Maraj
Szymon Słupin Jeremiasz Kasperowicz
Klasa II Klasa VI
Emilia Karmelita Hanna Wójtowicz
Gabriel Gambal Szymon Hormański
Klasa III Klasa VII
Kornelia Piotrowska Oliwia Możejko
Bartosz Mikulak Maciej Waszkiewicz
Klasa IV Klasa VIII
Aleksandra Kowalska Wiktoria Pieńkos oraz Aleksandra Więcek
Radek Dwornicki Adrian Pieńkos
Głównym fundatorami nagród była Gmina Polkowice.