fbpx

Medalowe Mistrzostwa Europy

Na zdjęciu z lewej strony Barbara Gadzińska, z prawej Renata Szykulska. Obie panie trzymają jedną rękę w górze, w drugiej trzymają flagę z napisem Gmina Polkowice. Jest tez na fladze logo Polkowic. W tle widać fragment bieżni lekkoatletycznej.
Ze sportowych aren
fot. Barbara Gadzińska

Zawodnicy LKS Polkowice wywalczyli 5 medali podczas Mistrzostw Europy LA Masters Madera.

 

W sumie reprezentacja Polski wywalczyła 117 medali co dało 7.miejsce w klasyfikacji medalowej. Klub LKS Polkowice reprezentowała pięcioosobowa drużyna. Joanna Wiśniewska W50 w rzucie dyskiem zajęła 1.miejsce, w tej samej konkurencji Marzena Adamczyk wywalczyła 13.miejsce. Renata Szykulska W 50 w skok w dal zdobyła 7.miejsce, 80m ppł również zajęła 7.miejsce, w trójskoku wywalczyła 2.miejsce, W 45 4×400 również zdobyła srebrny medal, natomiast W 50 mix 4×400 zajęła 3.miejsce z nowym rekordem Polski i W 50 4×100 uzyskała 5.wynik. Barbara Gadzińska W45 w rzucie oszczepem zajęła 5.miejsce, w dysku była siódma. Jej kolega z drużyny, Zbigniew Tłuszcz W65 w rzucie dyskiem wywalczył 7.miejsce.

 

red. Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube