Barbara Gadzińska i Zbigniew Tłuszcz zostali medalistami Mistrzostw Świata w Rzutach Nietypowych.
W sumie zawodnicy LKS Polkowice zdobyli sześć medali. Zbigniew Tłuszcz startujący w kategorii M60 zdobył złoty medal w rzucie granatem oraz srebrny medal w Slingballu (rzut piłką z uchwytem). Barbara Gadzińska startująca w kategorii W45 wywalczyła 3 złote medale w rzucie granatem uzyskując rekord Świata, rzut kulami oraz drużynowo w rzucie antycznym dyskiem. Brązowy medal wywalczyła w rzutach kulami w różnych wagach. Zawody rozegrano w Czechach. Start w tego typu zawodach był sprawdzianem do głównego celu, jakim jest udział w Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters, które w październiku odbędą się na Maderze.