fbpx

Medaliści Mistrzostw Świata

Na zdjęciu z lewej strony w czerwonej bluzie zawodnik LKS Polkowice Zbigniew Tłuszcz, z prawej strony w białej bluzie Barbara Gadzińska. Maja oni medale na szyjach. Trzymają flagę Gminy Polkowice. Za ich plecami widać drzewa i fragment stadionu lekkoatletycznego.
Ze sportowych aren
fot. Barbara Gadzińska

Barbara Gadzińska i Zbigniew Tłuszcz zostali medalistami Mistrzostw Świata w Rzutach Nietypowych.

W sumie zawodnicy LKS Polkowice zdobyli sześć medali. Zbigniew Tłuszcz startujący w kategorii M60 zdobył złoty medal w rzucie granatem oraz srebrny medal w Slingballu (rzut piłką z uchwytem). Barbara Gadzińska startująca w kategorii W45 wywalczyła 3 złote medale w rzucie granatem uzyskując rekord Świata, rzut kulami oraz drużynowo w rzucie antycznym dyskiem. Brązowy medal wywalczyła w rzutach kulami w różnych wagach. Zawody rozegrano w Czechach. Start w tego typu zawodach był sprawdzianem do głównego celu, jakim jest udział w Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters, które w październiku odbędą się na Maderze.

 

red. Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube