fbpx

Medale Mistrzostw Polski

Na zdjęciu stoją na podium najlepsi sztangiści w kategorii do 94 kg. Po bokach stoja trenerzy i organizatorzy imprezy. Za ich plecami widać banery reklamowe, a z przodu leży sztanga z ciężarami.
Ze sportowych aren
fot. KPC Górnik Polkowice/ Paweł Głód

Aleksandra Łykhobytska i Patryk Sawulski (KPC Górnik Polkowice) zdobyli medale podczas Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów.

Punktację drużynową męską oraz łączną wygrał klub Budowlanych Opole. Wśród kobiet najlepszym zespołem okazał się MGLKS Tarpan Mrocza. Indywidulanie najlepszą seniorką został Martyna Dołęga (LKS Eko Sport Siedlce) 267,284 pkt, natomiast klasyfikację wśród mężczyzn wygrał Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz) 413,8 pkt. Polkowicka drużyna wywalczyła dwa medale. Aleksandra Łykhobytska wygrała kategorię wagową do 53 kg uzyskując w dwuboju 161 kg (70 + 90), natomiast srebrny medal zdobył Patryk Sawulski, który rywalizował w kategorii do 94 kg. W dwuboju uzyskał wynik 337 kg ( 148 + 198). W klasyfikacji klubowej KPC Górnik Polkowice zajął 7.miejsce.

red. Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube