fbpx

Lekkoatleci nie zwalniają tempa

Na pierwszym planie widać podium. Na najwyższym stopniu stoi zawodnik LKS Polkowic Franciszek Jureczko. Z lewej strony na podium stoi rywal zawodnika z Polkowic, a z prawej Organizator zawodów. W tle widać banery reklamowe, fragmenty drzew i blików mieszkalnych.
Ze sportowych aren
fot. Dorota Wojciech - Pierzchała

Trzy medale i rekordy życiowe zanotowali lekkoatleci z Polkowic podczas mityngu w Szprotawie.

Złoty medal i rekord życiowy w rzucie dyskiem wywalczył Franciszek Jureczko U16 wynikiem 44,80m. W kategorii U16 srebrny medal wywalczyła Julia Babula, która dwukrotnie poprawiała życiówkę uzyskując 12,97s. W tej samej kategorii młodsza o dwa lata Nikola Latos zdobyła brązowy medal. Nikola również wybiegała nowy rekord życiowy – 13,26s. Bardzo dobrze wystartował najstarszy zawodnik klubu Zbigniew Tłuszcz, który rzucił dyskiem uzyskał 46,39m ( najlepszy wynik sezonu). W zawodach startowali również Klaudia Żelem w biegu na 100m, Kamil Sikora w biegu na 100m oraz Cyprian Fidut w pchnięciu kulą. Julia Babula, Franciszek Jureczko uzyskali awans do Mistrzostw Polski Młodzików, wcześniej awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uzyskał aktualny lider tabeli skoku w dal Kamil Sikora. Zawodnicy trenują pod czujnym okiem trenerów Doroty Wojciech-Pierzchały i Roberta Pierzchały.

red. Ryszard Flisiewicz/Dorota Wojciech-Pierzchała
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube