fbpx

Kulomioci wymiatają

Na pierwszym planie widać zawodnika LZS Polkowice, Michała Kuziemkę, który przygotowuje się do pchnięcia kuli. Z lewej strony w niebieskiej bluzce stoi sędzia zawodów, kolejny sędzia przyglada się z murawy boiska. W oddali widać fragment bramki, stadion lekkoatletyczny, zawodników i sędziów zawodów. W dalszej perspektywie widać koronę drzew.
Ze sportowych aren
fot. Dorota Wojciech - Pierzchała

Polkowiccy lekkoatleci zdobyli dwa złote i srebrny medal podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików, które odbyły się w Jeleniej Górze.

W zawodach na najwyższym stopniu podium stanął Michał Kuziemka, który pchnął kulę na odległość 14,85m ustanawiając rekord życiowy. Michał jest coraz bliżej przekroczenia 15 metrów, to tylko kwestia czasu – twierdzi trener Robert Pierzchała. Złoty medal w pchnięciu kulą zdobyła Justyna Liberska wynikiem 8,98m. Ta sama zawodniczka zdobyła też srebrny medal w rzucie dyskiem – 29,22m. Piąte miejsce w pchnięciu kulą zdobył Cyprian Fidut – 9,01m. Podczas zawodów młodzików odbył się również ogólnopolski mityng. Zwycięstwo w trójskoku zanotowała Dagmara Janczak ustanawiając rekord życiowy – 10,84m. Trzecie miejsce w trójskoku zdobył Bartosz Wietuszyński – 13,13m. Trzecie miejsce wywalczyła Kaja Żak rzucając dyskiem na odległość 33,04m, rekord życiowy.

red. Dorota Wojciech - Pierzchała/ Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube