fbpx

KPC Górnik Polkowice w I lidze!

Drużyna
Ze sportowych aren
fot. KPC Górnik Polkowice

Wczoraj (22.09) Sztangiści Klubu Podnoszenia Ciężarów Górnik Polkowice wygrali finałowy turniej uzyskując 1728,4 pkt. i tym samym awansowali do pierwszej ligi!

W zawodach wzięły udział trzy najlepsze drużyny drugiej ligi w kraju – KPC Górnik Polkowice, KS Raszyn i Transbet GKS Andaluzja Piekary Śląskie.

 

Zawodnicy KPC Górnik Polkowice wygrywając finałowy turniej po raz kolejny udowodnili, że są najlepszym drugoligowym zespołem. Dzięki temu zwycięstwu polkowiccy sztangiści w kolejnym roku będą walczyć o medale już nie w II, a w I lidze.

 

Najwięcej punktów dla Polkowic zdobył wypożyczony KS Budowlani Opole Kacper Urban – 388,0. Kolejne punkty wywalczył Jakub Michalski – 348,1, natomiast trzecią punktującą zawodniczką była Oleksandra Lykhobytska – 344,5.

 

– Gratuluję i dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i walkę. Za rok będziemy walczyć na pierwszoligowych pomostach. Nie ukrywam, że myślimy o tym by stanąć na podium Drużynowych Mistrzostw Polski. Aby to osiągnąć będziemy musieli zdobywać więcej punktów, ale jesteśmy zdeterminowani – mówił po zakończeniu zawodów Krzysztof Michalski, prezes KPC Górnik Polkowice.

 

A już niebawem odbędą się kolejne zawody, na które już dziś zapraszają organizatorzy. Turniej Barbórkowy, bo o nim mowa odbędzie się 7.12. Zapowiada się wysoki poziom sportowy, który zagwarantuje start medalistów mistrzostw Europy i Świata.

red. Paula Piastowska
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube