fbpx

Koszykówka uliczna

Na zdjęciu widoczni zawodnicy grający w koszykówkę uliczną. Walczą oni o piłkę. W oddali widoczne bloki mieszkalne oraz fragment boiska.
Ze sportowych aren
fot. zdj. organizator turnieju

W najbliższą sobotę zostanie rozegrana 9. edycja turnieju koszykówki ulicznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych McDonald’s Streetball Polkowice 2025.

 

Honorowy Patronat nad imprezą objęli burmistrza Polkowic Wiesław Wabik i starosta polkowicki Kamila Ciupak. Turniej odbędzie się 14 czerwca od godz. 10:00 na boiskach Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach. Już dzisiaj wiemy, że będzie to rekordowa edycja. Jak co roku wpisowe z kategorii szkół średnich i techników, open kobiet i mężczyzn oraz konkursu rzutu za trzy punkty przekazane zostaną na cel charytatywny. W tym roku zbieramy pieniądze dla 2-letniego Dominika obarczonego różnymi chorobami – dodaje Tomasz Szulc, pomysłodawca i współorganizator turnieju. Dzięki pomocy PCPR Polkowice, którzy będą wydawać watę cukrową, popcorn i robić kolorowe bańki, każdy z mieszkańców może wrzucić do puszki symboliczną złotówkę. Najmłodsi będą mogli pobawić się z Armią Polkowice podczas gier i zabaw dla przedszkolaków i klas I-III, a potem na dmuchańcu, który będzie zlokalizowany tuż obok boisk – mówi Łukasz Kubicki, koordynator restauracji McDonald’s. Nie zabraknie również dobrej muzyki, o którą zadba DJ Raff, a całość imprezy poprowadzi dziennikarz Radia Elka – Leszek Wspaniały. Sponsorem głównym turnieju oprócz Marka Baranieckiego – franczyzobiorcy McDonald’s Polska jest Gmina Polkowice.

 

red. Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube