fbpx

Koszulka w podziękowaniu za wsparcie

Koszulka w podziękowaniu za wsparcie
Ze sportowych aren
fot. UG Polkowice

Pomiędzy kolejnymi treningami, przygotowującymi do najbardziej prestiżowego turnieju K-1 World Max 2025 w Tokio, Kacper Muszyński odwiedził dziś polkowicki Ratusz. Z burmistrzem Wiesławem Wabikiem rozmawiali o zwycięskiej walce w Fukuoce i planach na wrześniowe mistrzostwa świata.

– Przyszedłem na spotkanie z panem burmistrzem Wiesławem Wabikiem, ponieważ ze swojej strony chciałem podziękować za wsparcie, jakie otrzymuję z gminy Polkowice. Nie będę ukrywał, że bez tego nie mógłbym trenować tak intensywnie, aby mierzyć się z najlepszymi zawodnikami na świecie – mówi Kacper Muszyński z Armii Polkowice.

Przypomnijmy, że w połowie lipca polkowiczanin pokonał reprezentanta Chin, Chen Yonghui podczas gali K-1 Dontaku w japońskiej Fukuoce. Zrobił to w wielkim stylu.

– Byłem gotowy na podjęcie mistrza. Ten jednak w trakcie przygotowań zgłosił kontuzję. Chen to jeden z topowych chińskich zawodników. Nasza walka skończyła się w drugiej rundzie, przed czasem – relacjonuje kickboxer.

Teraz Kacper przygotowuje się do najstarszego i zarazem najbardziej prestiżowego turnieju kickboxingowego K-1 World Max 2025, który odbędzie się 7 września w Tokio.

– Trenuję cztery razy dziennie. Dwa razy dziennie trenuję uderzenia, czyli typowo kickboxing. Moim głównym trenerem jest mój brat Bartek. Mam też trenera od przygotowania motorycznego Kamila Parę, z którym komunikuję się zdalnie, ponieważ mieszka na co dzień w Anglii. Raz dziennie trenuję motorykę, skupiam się w zależności np. na wytrzymałości, mocy czy sile. Ze względu na to, że muszę zbić kilka kilogramów pod kategorię wagową, w której będę startował w Tokio, dodatkowo codziennie robię treningi cardio – wylicza Kacper.

O przygotowaniach do wrześniowego turnieju Kacper rozmawiał dziś z burmistrzem Polkowic.

– W podziękowaniu za wsparcie, jakie otrzymuje od gminy, Kacper przyniósł mi koszulkę organizacji K-1. Opowiedział o ostatniej wygranej walce, jaką stoczył w lipcu w japońskiej Fukuoce. Serdecznie gratuluję sukcesu i już trzymam kciuki za kolejne 7 września w Tokio – mówi burmistrz Wiesław Wabik.

Polkowiczanin, Kacper Muszyński to obecnie numer 6. światowego rankingu kickboxingu zawodowego.

red. Edyta Drzymała
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube