fbpx

Koniec marzeń

Na zdjęciu siedziąca tyłem ba parkiecie smutna zawodniczka BC Polkowice Artemis Spanou.
Ze sportowych aren

Niestety koszykarkom BC Polkowice nie udało się awansować do dalszej fazy rozrywek Euroleague Women. Szansę straciły po przegranym meczu z drużyną Tango Bourges Basket 66:75.

To nie był dobry mecz polkowiczanek. Stawka meczu najwyraźniej miała tu znaczenie. Nasze koszykarki grały jak sparaliżowane. Błędy, które się gromadziły skrzętnie wykorzystywały francuski i już do przerwy wygrywały 10 punktami. Po przerwie obraz gry nie uległ radykalnej zmianie. W dalszym ciągu ton na parkiecie nadawały koszykarki Bourges Basket, natomiast polkowiczankom tego dnia nic nie wychodziło. Dużo lepsza była ostatnia kwarta, w której koszykarki BC w końcu zaczęły odrabiać starty ale niestety zabrakło czasu i ostatecznie przegrały spotkanie 66 : 75. Szkoda, że w tym meczu trener Kowalewski nie mógł skorzystać z Stephanie Mavungi, która jest kontuzjowana. Wynik meczu mógłby być zgoła odmienny? Cóż, wynik meczu trzeba przyjąć z pokorą i skupić się na meczach ligowych.
BC Polkowice – Tango Bourges Basket 66:75

Punkty dla BC zdobyły: Friskovec 20, Wheeler 14, Telenga 13, Spanou 11, Gajda 5, Gertchen 2 i Puter 1.

Za tydzień koszykarki BC Polkowice pojadą na Węgry by rozegrać ostatni mecz sezonu Euroleague Women z zespołem KSC Szekszard.