fbpx

Kolejny krok do awansu

Ze sportowych aren

Piłkarze Górnika Polkowice nie zwalniają tempa. W kolejnym meczu ligowym pokonali zespół Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0.

Faworytem sobotniego meczu  byli polkowiczanie i wywiązali się z tego zadania perfekcyjnie.

Od samego początku spotkania piłkarze Górnika atakowali bramkę gości. Nasi rywale ograniczali się głównie do obrony własnej bramki, ale kilka razy wyprowadzili również groźne kontrataki. Tuż przed przerwą prowadzenie dla Górnika dał Rafał Karmelita i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu ton rywalizacji nadawali polkowiczanie, którzy w 77 minucie meczu zdobyli druga bramkę , a jej autorem został Marek Opałacz. W końcówce spotkania piłkarze Górnika mieli jeszcze okazję do podwyższenia wyniku, ale niestety więcej bramek już nie zobaczyliśmy i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem polkowiczan 2:0.

Po 23 kolejkach spotkań III ligi, drużyna Górnika zdecydowanie prowadzi w lidze z dorobkiem 53 punktów. Drugi zespół w tabeli Zagłębie II Lubin traci do polkowiczan 9 punktów, a więc różnica  wyraźna, ale należy pamiętać, że do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze 11 meczów i wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Następne spotkanie piłkarze Górnika rozegrają na wyjeździe 20 kwietnia z drużyną Rekordu Bielsko Biała.