W finale Jaxan Dolnośląskiego Pucharu Polski Górnik Polkowice pokonał Lechię Dzierżoniów 3:1.
Piłkarze Górnika uważani byli przez wielu ekspertów, jako faworyci tego finału i się nie pomylili. Początek meczu był wyrównany, ale trwało to krótko. Po zdobyciu pierwszej bramki 25 minucie przez piłkarzy z Polkowic praktycznie mecz był pod ich kontrolą. Już na początku drugiej połowy Górnik zdobył drugiego gola i właściwie było po meczu. Kroplę nad „i” postawili w 57 minucie spotkania i było pewne , że puchar pojedzie do Polkowic. Rywale próbowali jeszcze zmienić losy tego finału, ale pomimo że udało im się zdobyć bramkę, tak naprawdę byli bezradni. Ostatecznie piłkarze Górnika wygrali finał 3:1 i zdobyli Jaxan Dolnośląski Puchar Polski. To pierwszy w historii Dolnośląski Puchar Polski zdobyty przez drużynę Górnika Polkowice.
Górnik Polkowice – Lechia Dzierżóniów 3:1 (1:0)
Bramki: B.Zynek 2x, J.Wireński – Wasilewski
Górnik Polkowice: Furtak – Stawny, Solarz, Bogacz, Zynek, Leopold (59 Żendełek), Skrzypczak (76 Surożyński), Sobczak (67 Frankowski), Rymaniak (76 Rogalski), Wireński (84 Szuszkiewicz), Baranowski (59 Nagrodzki)