fbpx

Historia KS Górnik w obrazach

Na pierwszym planie widoczny z prawej strony burmistrz Polkowic Łukasz Pużniecki, który na szyi zawieszony ma zielony szal klubu Górnika Polkowicde. z lewej streony stoi prezes Górnika Waldemar Jedynak. ObaJ panowie trzymają zielono - vczarną wstęgę i otwierają wystawę z okazji jubuleuszu 75 lecia istnienia klubu. Na dalszym planie widoczne sa banery KGHM i Gminy Polkowice oraz budynek Ratusza.
Ze sportowych aren
fot. Dariusz Szymacha

Od 75. lat istnieje w Polkowicach klub piłkarski. To okazja do przypomnienia mieszkańcom bogatej historii klubu. Temu właśnie ma służyć, otwarta w polkowickim Rynku, wystawa dokumentująca historię KS Górnik Polkowice.

75 lat to co najmniej trzy pokolenia – kibiców, zawodników, działaczy. KS Górnik przeżywał wzloty i upadki – jego historia to historia miasta – od powojennych prób normalizacji życia do prężnie rozwijającego się miasta. Klub przez cały ten rok organizuje różne wydarzenia związane z rocznicą – jednym z nich jest wystawa mówiąca o historii klubu. Można ją już oglądać w polkowickim Rynku.
– Jesteśmy dumni z historii klubu – mówi Waldemar Jedynak, prezes zarządu KS Górnik Polkowice. – Ja jestem szczególny dumny z tego, że mogę te 75-cio lecie obchodzić. I cieszę się, że możemy dzisiaj otworzyć tę wystawę. Wiele było ważnych wydarzeń w historii klubu. Pierwsze to oczywiście samo powstanie zespołu. Później jego przekształcenia, zmiany nazwy. Wielkim wydarzeniem była budowa stadionu, rozwój sportowy klubu, sukcesy także innych dyscyplin a nie tylko piłki nożnej. Ostatnio zaś, przez wiele lat oczekiwana, sztuczna płyta – z której też możemy być dumni i cieszyć się, że młodzież może na niej trenować. Życzyłbym klubowi stabilności finansowej i takiej samej, jak przez ostatnie lata, życzliwości od władz samorządowych, wielu kibiców i oczywiście sukcesów sportowych.
Na otwarcie wystawy przybyło wielu byłych zawodników, trenerów i działaczy. Nie zabrakło oczywiście burmistrza Polkowic, który jest zagorzałym kibicem Górnika.
– Historia klubu jest szczególna dla Polkowic – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Przez te siedemdziesiąt pięć lat zmieniało się całe nasze miasto – od powojennej wioski po jedno z najbardziej prężnie rozwijających się miast Zagłębia Miedziowego. Sztafeta pokoleń – zawodników, kibiców, trenerów, działaczy sportowych, która przyczyniła się do wielkich emocji sportowych. Byliśmy z naszą drużyną w tych najbardziej świetnych momentach ale również w tych trudniejszych chwilach. I w niższych klasach rozgrywek. Nigdy nie brakowało nam miłości do drużyny, miłości do tego klubu jakim jest Górnik Polkowice. Wierzę, że klub czeka świetlana przyszłość – jestem kibicem Górnika z całego serca i liczę na to, że najbliższe kolejki w drugiej lidze pokażą to, że jesteśmy drużyną zasługującą na sukces.
Wystawę będzie można oglądać do końca września.

red. Dariusz Szymacha
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube