fbpx

Grali ambitnie do końca

Ze sportowych aren

Wyjazdowy mecz piłkarzy KGHM Zanam Górnik Polkowice z czołowym zespołem III ligi – Gwarki Tarnowskie Górny zakończył się wynikiem remisowym 3:3.

Pojedynek był bardzo emocjonujący do ostatniej minuty. Wynik meczu otworzył już w 8 minucie Mariusz Szuszkiewicz i polkowiczanie wyszli na prowadzenie. Niestety radość ta nie trwała zbyt długo, bo już kilka minut później gospodarze zdobyli dwie bramki i wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Początek drugiej części spotkania nie był pomyślny dla polkowiczan. Gospodarze zdobyli trzeciego gola i od tego momentu zaczęła się pogoń piłkarzy Górnika, którzy za wszelka cenę chcieli zmienić niekorzystny dla siebie wynik. Bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Michał Bednarski, a następnie w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Piotr Azikiewicz, i tym samym polkowiczanie zainkasowali cenny punkt, pokazując swój charakter gry do ostatniego gwizdka sędziego.

Drużyna KGHM Zanam Górnik Polkowice po  20 kolejkach prowadzi w lidze gromadząc na swoim koncie 47 punktów. Kolejny mecz zielono – czarni rozegrają przed własną publicznością 30 marca o godz. 16, ich rywalem będzie drużyna MKS Kluczbork.