Sekcje kolarstwa oraz koszykówki dzieci i młodzieży otworzono w KS Górnik Polkowice. To odpowiedź na prośbę rodziców skierowaną do burmistrza Polkowic i władz Górnika, dotyczącą ratowania koszykówki i kolarstwa najmłodszych w związku z sytuacją w stowarzyszeniu MKS Polkowice.
– Na poprzednim spotkaniu burmistrz oraz prezes klubu zadeklarowali pomoc dla naszych dzieci i słowa dotrzymali. Wiemy, że procedury muszą jeszcze trochę potrwać, ale decyzja o utworzeniu sekcji kolarskiej oraz koszykówki dzieci i młodzieży w polkowickim Górniku – zapadła. I to jest najlepsza dla nas wiadomość – mówi Piotr Bujacz, jeden z rodziców.
Obecnie trwają procedury związane z uruchomieniem zajęć. Niezbędne kroki dotyczą między innymi licencji, listów czystości młodych zawodników oraz ich formalnego przystąpienia do Górnika Polkowice.
– Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to liczymy, że treningi w ramach tych sekcji mogą ruszyć nawet w połowie września. Warunkiem jest ogłoszenie przez gminę konkursu na realizację zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu i wygranie tego konkursu przez nasz klub. Pamiętajmy, że do konkursu może przystąpić każdy podmiot, dlatego musimy się do niego dobrze przygotować – informuje Piotr Pałaszewski, prezes KS Górnik Polkowice.
Władze klubu nie przewidują żadnych personalnych rewolucji, chcą by dzieci i młodzież w ramach nowych sekcji mogły dalej rozwijać sportowe pasje pod okiem swoich dotychczasowych trenerów.
– Zależy mi, aby specjaliści, którzy od lat pracowali z młodymi zawodnikami kolarstwa czy koszykówki dalej prowadzili zajęcia. Dzisiaj utworzyliśmy sekcje i wiążące rozmowy z trenerami dopiero przed nami – dodaje.
– Rodzice poprosili mnie o pomoc w kwestiach organizacyjnych, tak aby obecna sytuacja w MKS Polkowice nie rzutowała na szansę dzieci w rozwoju ich sportowych pasji. I tę pomoc zaoferowałem razem z KS Górnik Polkowice – mówi na koniec Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.
Obecnie koszykówkę oraz kolarstwo trenuje w Polkowicach niemal 200 dzieci.