Trzy medale wywalczyła reprezentacja Polski w parastrzeleckich Mistrzostwach Świata w Sydney. W kadrze narodowej znalazł się polkowiczanin – Filip Rodzik.
W mistrzostwach świata startowało blisko 300 zawodników z 55 krajów. Polska reprezentacja liczyła 10 sportowców. W tym gronie znalazł się Filip Rodzik, na co dzień zawodnik Skorpiona Polkowice.
Filip w mistrzostwach wystartował w czterech konkurencjach P1, P3, P4, oraz P5. Największy sukces odniósł drużynowo w pistolecie pneumatycznym P1, zdobywając brązowy medal.
W tej konkurencji jako najlepszy zawodnik w ekipie polskiej wywalczył kwalifikację dla kraju na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Filip otrzyma tę kwalifikację i wystartuję w Tokio.
Drugim znaczącym wynikiem uzyskanym przez naszego zawodnika w Sydney było piąte miejsce w drużynie w konkurencji pistoletu pneumatycznego P3.
Start polskiej kadry narodowej na Mistrzostwach Świata w Sydney można zaliczył do udanych. Wywalczenie trzech medali i zdobycie dwóch kwalifikacji olimpijskich, to 100 procent więcej niż wynik naszej kadry na poprzednich mistrzostwach świata.
Filipowi Rodzikowi, należą się ogromne gratulacje za zdobycie brązowego medalu i kwalifikacji do Tokio. Trzymamy kciuki za kolejne medale rangi światowej.