fbpx

Filip Rodzik z tarczą

Filip Rodzik z tarczą
Ze sportowych aren
fot. Filip Rodzik

Trzy medale wywalczyła reprezentacja Polski w parastrzeleckich Mistrzostwach Świata w Sydney. W kadrze narodowej znalazł się polkowiczanin – Filip Rodzik.

W mistrzostwach świata startowało blisko 300 zawodników z 55 krajów. Polska reprezentacja liczyła 10 sportowców. W tym gronie znalazł się Filip Rodzik, na co dzień zawodnik Skorpiona Polkowice.

Filip w mistrzostwach wystartował w czterech konkurencjach P1, P3, P4, oraz P5. Największy sukces odniósł drużynowo w pistolecie pneumatycznym P1, zdobywając brązowy medal.

W tej konkurencji jako najlepszy zawodnik w ekipie polskiej wywalczył kwalifikację dla kraju na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Filip otrzyma tę kwalifikację i wystartuję w Tokio.

Drugim znaczącym wynikiem uzyskanym przez naszego zawodnika w Sydney było piąte miejsce w drużynie w konkurencji pistoletu pneumatycznego P3.

Start polskiej kadry narodowej na Mistrzostwach Świata w Sydney można zaliczył do udanych. Wywalczenie trzech medali i zdobycie dwóch kwalifikacji olimpijskich, to 100 procent więcej niż wynik naszej kadry na poprzednich mistrzostwach świata.

Filipowi Rodzikowi, należą się ogromne gratulacje za zdobycie brązowego medalu i kwalifikacji do Tokio. Trzymamy kciuki za kolejne medale rangi światowej.

red. Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube