fbpx

Falstart CCC

Ze sportowych aren

Koszykarki CCC Polkowice rozpoczęły rozgrywki EuroCup od niespodziewanej porażki z tureckim zespołem Bellona Kayseri Basketbol 59:64.

Od samego początku nie układał się mecz koszykarkom CCC. Szczególnie duże problemy miały pomarańczowe z powstrzymaniem dwóch najskuteczniejszych zawodniczek w zespole tureckim: Luca Ivanković i Kennedy Burke, które w całym meczu zdobyły 49 punktów.

Polkowiczanki długo nie mogły złapać właściwego rytmu gry. Popełniały szereg błędów, które miały wpływ na wynik spotkania.

Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzenie zespołu tureckiego 11:16, w drugiej odsłonie meczu było już inaczej. Pomarańczowe zaczęły odrabiać straty i ostatecznie na przerwę schodziły z kilkupunktowym prowadzeniem.

Kiedy wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, do głosu ponownie doszły turczynki, a dokładnie Ivanković i Burke, które popisały się niesamowitą skutecznością rzutów za trzy punkty. Losy meczu ważyły się do ostatnich minut spotkania. Niestety zabrakło czasu, a przede wszystkim skuteczności i ostatecznie mecz zakończył się porażką polkowiczanek 59:64.

CCC: Conde 13, Robinson 12, Filip 10, Bojović 9, Spanou 9, Naczk 4, Stallworth 2.

Bellona: Ivanković 25 , Burke 24, Perisa 7, Siyahdemir 3, Gunay 3, Barbee 2,