fbpx

Ewa Kauch z medalem Mistrzostw Europy w Turcji

Na zdjęciu Ewa Kauch trzymająca w ręku srebrny medal mistrzostw Europy. W drugiej dłoni ma dyplom z tych zawodów. Za nia widoczny ring, na którym stoczyła walkę w Turcji.
Ze sportowych aren
fot. zdj. priw: Ewa Kauch

Polkowiczanka Ewa Kauch wróciła z Turcji ze srebrnym medalem, zostając wicemistrzynią Europy w formule full contact w kategorii 70+.

Reprezentacja Poland Full Contact Team zdobywa 8 medali podczas Mistrzostw Seniorów i Masters Kickboxing Starego Kontynentu. Dodatkowo 4 osoby wywalczyły kwalifikacje na Europejskie Igrzyska Olimpijskie – Kraków 2023. Srebrne medale na swoje szyje założyli Kacper Walczak, Aleksander Stawirej, Paulina Saczuk, Ewa Kauch oraz Aleksandra Mądraszewska. Z brązowymi medalami wrócili do kraju Julia Stasiuk, Jakub Pokusa i Karol Karczmarek.

– Walkę finałową stoczyłam z dużo cięższą ode mnie Chorwatką. Nie jestem do końca zadowolona ze swojej walki, nie mogłam się odpalić, a moja głowa w dniu walki była niestety gdzieś indziej, ponieważ przechodzę trudny okres w swoim życiu. Wiem, że stać mnie na więcej i jeszcze nie raz to udowodnię. To już historia – podkreśla Ewa Kauch. – Z całego serca chce podziękować trenerom kadry narodowej Poland Full Contact Team, a więc Radosławowi Laskowskiemu i Wojciechowi Kierstein za wszystko. Dziękuję za wiarę we mnie i za możliwości, które dajecie – dodaje wojowniczka.
Wiele osób przyczyniło się do sukcesu Ewy, zarówno w sferze mentalnej, siłowej jak i sportowej. Wśród nich są także trener Marek Węgierski, Bartek Muszyński i Łukasz Śliwka. Wielki wkład ze strony fizjoterapeutycznej miała Karolina Sośnicka, a także Mariusz Małgo Gaca i Justyna Dąbrowska.

red. Lubin.pl
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube